Се запали трафостаница

Денеска околу 10 часот се запали трафостаница во Струмица на улицата „Ристо Ќурчиев“, на која е причинета материјална штета.

Според информацијата од ТППЕ Струмица, во гаснењето учествувале едно против пожарно возило и тројца пожарникари. Тие го исгаснале пожарот откако од страна на ЕВН бил исклучен системот за напојување.

Пожарот бил брзо изгаснат и не е дозволено негово проширување.

Причините за пожарот дополнително ќе се испитуваат.

01.12.2022 - 14:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега