Се запали мотоцикл кај Бит Пазар, пожарот зафати и угостителски објект

На 09.08.2022 во 04.08 часот во Полициска станица Бит Пазар е пријавено дека во Скопје, на подрачјето на Бит Пазар, настанал пожар на мотоцикл со скопски регистарски ознаки, сопственост на Е.Б. од Скопје, при што од пожарот бил зафатен и угостителски објект, сопственост на Ш.Џ.(49) од Скопје, информираат од МВР во дневниот билтен.

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Скопје, а повредени лица нема.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

09.08.2022 - 17:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега