Се запали фабрика во БиХ

Во фабриката „Натрон Хајат“ во Маглај избувнал пожар, по што веднаш интервенирале противпожарните екипи.

Во гаснењето на пожарот учествуваат професионални пожарникари од Маглај, а во помош им прстигнале и пожарникарите од останатите општини.

Против огнот се борат и комунални претпријатија, а првите информации се дека гаснењето на пожарот е во тек и делумно е ставен под контрола.

13.05.2022 - 20:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега