Се заканувал на полицијата, а потоа го привеле

Утрово, околу 05.15 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Ц. затоа што се однесувал агресивно и се заканувал на полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

„Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“- соопштија портапролите на скопската полиција.

15.09.2021 - 16:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега