Се заканувал на цело семејство, па ја нападнал сопруигата: Маж приведен во полициската станица во Драчево

34-годишниот З.А. од Велес бил уапсен вчера во 16:40 часот, од страна на полициски службеници од Полициската станица Драчево, поради постоење основи на сомнение дека околу 14:15 часот физички ја нападнал неговата сопруга и со остар предмет упатил закани кон членови на неговото семејство.

По целосно расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок, информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.05.2021 - 17:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега