Се венчале во тајност во кафуле: Српскиот тениер има сопруга постара од него, но изгледа бомбастично (ФОТО)

Манекенката и фотомодел Андриана Бозољаќ, сопруга на српскиот тенисер Илија Бозољаќ е постара од него шет гоини, но изгледа бомбастично.

Андриана и Илија својата врска ја крунисаа со брак во 2011 година, а целата церемонија е одржана во кругот на блиското семјство и тоа во кафуле.

Српските медиуми ја прогласија Андриана за една од најубавите сопруги на српските спортисти, а тоа воопшто и не е чудно со оглед на тоа како изгледа.

 

 
 
 
View this post on Instagram

#offduty #montenegro

A post shared by Andriana Bozoljac (@andrianabozoljac) on Aug 1, 2018 at 2:13pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

My fav black&white x @laperlalingerie Shot by @carlobattillocchi

A post shared by Andriana Bozoljac (@andrianabozoljac) on Feb 25, 2019 at 12:23pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

TOMB RAIDER starring #LaraCroft

A post shared by Andriana Bozoljac (@andrianabozoljac) on Nov 1, 2019 at 10:06am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

 

A post shared by Andriana Bozoljac (@andrianabozoljac) on Sep 17, 2019 at 10:32am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.02.2020 - 10:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега