Се урна мостот кој ги поврзува Сиетл и Канада

 

Се урна мостот кој ги поврзува Сиетл со Канада и со северозападниот пацифички регион се урна и во реката паднаа неколку возила и луѓе.

Властите истакнаа дека во инцидентот никој не загина и оти три лица се спасени и се хоспитализирани.

 

Се уште не е позната причината за уривање на мостот.

Инаку, мостот е стар веќе 50 години.

 

најчитано сега