Се урива барокната фасада на ТЦЦ Плаза во центарот на Скопје

 

Барокната фасада на ТЦЦ Плаза од утрово се урива. Нема информација од кои причини. Локалните власт велат дека тие немаат дадено налог за уривање, па најверојатно сопственикот сам се решил да ја отстрани фасадата.
ТЦЦ Плаза доби нова фасада пред две години во рамките на акцијата на Градот за реновирање на фасадите.

 

 

 

20.03.2018 - 13:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа