Се тресеше се: Силен земјотрес во Мексико, се евакуира населението

Силен земјотрес го потресе Мексико од 5,3 степени по Рихтер, соопшти сеизмолошката служба на оваа земја.

Засега не е познато дали има жртви и повредени, како и колкави се штетите, а во тек е евакуација.

 

 

 

 

16.05.2018 - 18:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега