Се судрија два шлепери, летаа делови во тунел - страшна несреќа во Хрватска

 

Во тунелот Пласина на автопатот А1, во правец кон Сплит, околу oколу 04.25 часот се судрија неколку возила.

Возачот на шлепер со приколка со загребачки таблички, 25-годишник од Раштан, од засега неутврдени причина удрил со предната страна од својот шлепер во задната страна на запрен шлепер со даруварски таблички, исто така со приколка со кој управувал 31-годишник од Загреб, соопшти полицијата.
 
 
Шлеперот застанал во тунелот зошто му се запалила гума на автомобил поради што десната лента од патот била затворена за сообраќај.
За среќа никој не е повреден.
 

 

 

11.11.2017 - 15:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа