Се судрија авион и хеликоптерво Англија - не се знае точниот број на загинати

 

Неколкумина загинаа во авионската несреќа , кога авион се судри со хеликоптер врз замок во Британската област Олсбери.

Несреќата се случила попладнево , а од Агенцијата за воздушни несреќи се уште не соопштуваат што е можната причина за несреќата . Приоритет е спасувањето на преживеаните , велат од Агенцијата .

Во близина на замокот се издига густ чад од запалените летала, а во околината на замокот е блокиран целиот сообраќај .

Замокот , каде се случила несреќата му припаѓа на еднбо од најугледните Британски банкарски семејста , Ротшилд . 

 

 

 

17.11.2017 - 17:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа