Се струполи на земјата- тенисерот го „нокаутираше“ собирачот на топки (ВИДЕО)

Денес на „Ролан Гарос“ видовме една необична ситуација во која главен актер беше босанскиот тенисер Дамир Џумхур.

Џумхур играше против Зверев, но во еден момент имаше судир на теренот со собирачот на топки и го „нокаутираше“.

Момчето го извлече подебелиот крај…Погледнете!

 

 

 

01.06.2018 - 22:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега