Се сруши зграда во Мумбаи: 40 лица заглавени, нивните крици за помош се слушаат под рушевините (ВИДЕО)

Четири катна стамбена зграда се сруши утринава во Мумбаи.

Најмалку две лица загинале, а околу четириесет станари останале заглавени под рушевините. Нивните очајни крици за помош се слушале под рушевините, па пожарникарите копаат во тој правец за да ги спасат.

Зградата се срушила околу 11 часот и 40 минути по локално време.

Целата оваа област е полна со трошни згради кои дополнително биле оштетени поради неодамнешните поплави.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.07.2019 - 09:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега