Се сруши мост во Кина: Автомобилите паднаа во реката за само неколу секунди (видео)

Две лица се водат за исчезнати откако се сруши мост во Кина, а неколку возила за самонеколку секунди завршија во вода.

Полицијата соопшти дека воутринските часовисе сруши мост со сообраќајницадолга 120 метри.

Спасувачките служби успеале да спасат еден маж од 44- госдини, а две лица се уште се водат за исчезнатои.

На снимките од надзорните камери се глада како се се одигра и тоа за само неколку секунди.

Надлежните ќе истражуваат која е причината за несреќата.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.06.2019 - 14:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега