Се сослушуваат очевидци на автобуската трагедија кај Ласкарци

Започна сослушувањето на сведоците на тешката сообраќајна несреќа од 13ти февруари кај селото Ласкарци. Очевидците, патниците и возачот ќе бидат повикани во Основното јавно обвинителство за да дадат исказ, пренесе 24Вести.

Во обвинителството се и сите записници и фотографии од МВР направени на местото на несреќата. 

 Се преземаат дејствија за утврдување на материјалната документација на Дурмо Турс, за издадените белите, начинот на организирање на превоз, фрекфенцијата со која се одвивал превозот конкретно со ова возило, изјави Елизабета Недановска – Основно јавно обвинителство.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 17:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега