Се соблече во „Големиот брат“ и се караше со сите - денес е целосно поинаква

 

Јована Павловиќ од Краљево ѝ се претстави на јавноста на шоуто „Големиот брат“ во 2009 година, кога поради своите постапки стекна титула на една од најпроблематичните учеснички во таа сезона.

Пред камерите покажуваше и повеќе отколку што треба и главно носеше провокативна гардероба, но запаметена е и по големи кавги со останатите учесници.

По „Големиот брат“ Јована одлучила да продолжи со кариерата танчерка, но не се откажала од намерата да се пробие на естрадата.

По реалното шоу го променила и имиџот, па ја пуштила косата, а запчнала да носи и попримерна гардероба.

 

 

 

 

13.09.2017 - 13:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа