Се слушале лелеци за помош - Страшен призор на местото каде загина Ана од Србија

20-годишната девојка Ана Катаниќ од Србија настада во страшна сообраќајка кога возач на Сеат во која таа била на совозачкото место, загубил контрола на патот.

Младата девојка од Обреновац загинала на лице место ноќта меѓу неделата и понеделникот, кога автомобилот марка Сеат во кој била на совозачкото место, загубил контрола на пат, по што се превртел на кров, еден час по полноќ.

Ана се враќала од прослава на роденденот на својата сестра кога се случила трагедијата.

Зад воланот бил 26-годишниот Душан Д од Обреновац, а во колата биле е Ана и 27-годишниот Бориш Ф.

Очевидци велат дека призорот бил страшен, се слушале крици за помош во ноќта, а иако младата девојка била однесена во болница набрзо, докторите не можеле да направат ништо.

Пред оваа трагедија, семејството на Ана доживеало друга несреќа кога нејзиниот дедо кој суште е во бооница, бил прегазен на улица.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.12.2019 - 08:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега