Се слушаат сирени во Њујорк: Автомобил влета во толпа луѓе, еден загинат

 

Нов терористички напад го потресе светот. Автомобил со огромна брзина се забил во толпа луѓе на Тајм Сквер во Њујорк. Според податоците од светските медиуми, повредени се десетина лица, а има една жртва.

Полицијата веднаш пристигна на местото на настанот и ги затвори улиците. Како што пренесува Ројтерс, сликата на местото на настанот е ужасна.

Повеќе детали се очекуваат подоцна.

 

 

 

18.05.2017 - 18:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа