Се силно се тресеше: Најстрашна снимка од земјотресот во Албанија

Во видео објавено на социјалната мрежа Фејсбук е објавен целиот разорен земјотрес во Албанија, кој однесе повеќе од 50 животи,повреди многумина и остави разрушени објекти зад себе.

Потресот од 6.4 степени по кој следеа 1.000 афтершокови, еден од најстрашните последните години.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2019 - 10:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега