Се што ви треба е една конзерва - како да го подобрите Wi-fi сигналот во станот

 

Спојте го убавото и корисното.

На интернет се појави интересно видео. Станува збор за туторијал кој ќе ви помогне од конзерва да направите ви-фи антена.

Ако внимателно ги следите упатствата, без проблем и многу лесно ќе направите сосема функционална ви-фи антена од било која празна конзерва.

Погледнете ги постапките на видеото:

 

 

 

19.12.2017 - 14:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа