Се ширела неподнослива миризба - хорор поголем од тој кај Скопјанка го згрози регионот

Во дворот на празната куќа на 40-годишната Ф.Ј. од Србија, се чувствувал многу лош мирис, а кога полицијата дошла открила хорор.

Ангажирале човек со синовите да ја исчисти јамата, а мислеле дека се работи за мртво животно, најверојатно куче. Сепак, здогледале човечки коски, месо и остатоци од тело.

Се испоставило дека не се работи за еден, туку два леша.

Во оваа куќа порано функционирал старечки дом.

Обвинителството го превзема случајот.

 

 

 

20.09.2018 - 15:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега