Се сеќавате ли на цртаните од нашето детство ?(Видео)

Чевличките се прикажувале во дури 62 држави ширум светот.

Добитници се на BAFTA и Gold Award наградите за најдобра анимирана серија.

Ова е воедно првиот цртан серијал од Британија, односно од западниот свет што бил прикажан во Советскиот Сојуз. Наредникот, Балерината, Кловнот, малата чизмичка со цуцла и забавата може да започне.

 

 

 

 

19.06.2017 - 14:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа