Се роди во четвртокот и остана без мајка и татко - цел регион се моли за малото бебенце

Цела Србија и цел регион се моли за здравјето на малото бебе кое со царски рез беше извадено од стомакот на мајката, која почина во болница по тсрашна несреќа, а таткото пак почина на лице место.

Малото бебе во четвртокот дојде на свет, мајката и таткото тргнале во болница да се породи кога во нив се забил автобус и ги усмртил. 

Бебето е на апарати и докторите даваат се од себе.

- Ќе биде тоа голема победа на детенцето кое остана без родители, се надеваат лекарите.

Во возилото на смртта седела и сестрата на трудницата и нејзиниот татко, но тие се само повредени.

Инаку, момчето ќе се вика Вук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.01.2019 - 10:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега