Се развес македонското знаме - Комити со запалени бакли се приклучија на протестот

Навивачката група „Комити“ се приклучи на протестот пред Собрание, организиран против промената на името.

Тие дојдоа со запалени бакли и ги обиколија демонстрантите.

Друга група носеше огромно знаме со кое високо се извива над главите на учесниците на протестот.

 

 

 

23.06.2018 - 22:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега