Се разбудивме на минус четири - денеска малку сонце малку облаци

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, особено на планините и на повисоките места, додека по котлините и речните долини ќе има магла и ниска облачност.

Утринската температура ќе се движи од минус четири до три, а дневната од три до 13 степени.

Во Скопје времето ќе биде магливо и со ниска облачност. Утринската температура ќе е спушти до два, а дневната ќе се искачи до шест степени.

Утре насекаде ќе преовладува претежно облачно време со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од четири до 11 степени.

11.01.2014 - 10:04

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега