Се расипува времето - метеоролозите најавија промени

Во текот на следните денови под влијание на претежно стабилна и топла воздушна маса која продира од југ времето во Македонија ќе биде сончево, повремено со мала до умерена облачност, а само утре попладне особено на планинските места ќе има услови за краткотрајна нестабилност проследена со краткотраен дожд, гремежи и засилување на ветерот, исто така услови за сосема слаб локален дожд и тоа особено на исток и југоисток ќе има во текот на ноќта среда кон четврток.

Дневните температури ќе се движат од 21 во Скопје, 12 во Маврово, 16 во Охрид до 22 во Кавадарци и 23 во Дојран.

Од среда нов влажен и студен бран.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.03.2019 - 23:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега