Се преврте возило на автопатот Скопје-Тетово: Возачот итно на Клиника

Околу 17,30 часот било пријавено дека на автопатот Скопје-Тетово, во близина на клучка Кондово, патничко моторно возило “БМВ“, управувано од 43-годишниот В.М. од Тетово, удрило во металните одбојници и се превртело.

Возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани од страна на лекар од Комплексот клиники “Мајка Тереза“.

Од страна на увидна екипа од СВР-Скопје бил изршен увид на местото на настанот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.01.2019 - 11:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега