Се преврте камион кај Стража - врие полиција

Камион полн со овци се преврте во близина на превојот Стража, јави МИА. Во сообраќајната несреќа, која се случи по 16:30 часот, настрадаа голем број овци. 

Полицијата е на лице место и се очекува да излезе со детална информација за причините на несреќата.

Сообраќајот се одвива по една собраќајна лента, а полицијата го регулира сообраќајот. 

 

 

 

18.10.2018 - 18:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега