Се преврте автобус во Мексико - 16 загинати

Шеснаесет лица загинаа, а деветнаесет се повредени во несреќа која настана откако се преврте автобус преполн со туристи. Автобусот се движел од Санта Марија во Мексико. Првичните извештаи јавуваат дека станувало збор за пукната гума, по што удрил во банкината на автопатот по што се превртел.

најчитано сега