Се пожалило дека му е лошо и паднало- ЈО со детали за смртта на осумгодишното дете во Неготино

 
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци извршил  увид на местото на кое починало осумгодишно дете вчера во Неготино.
 
-Според сознанијата добиени на лице место, осумгодишното дете, по завршување на училишниот ден, било оставено на чување кај роднини. Заедно со уште четири други деца седеле на ѕид со висина од околу 70 сантиметри на еден од дворовите и разговарале. Во близина биле и неколкумина возрасни. Во еден момент детето се пожалило дека му е лошо, по што паднало од ѕидот. Возрасните го пренеле во болница, каде и покрај обидите за реанимација била констатирана смрт. Од извршениот увид на лице место и разговорите со сите сведоци на настанот, не произлезе никакво сомнение дека смртта е резултат на кривично дело. Родителите на детето исто така во разговор со јавниот обвинител изјавиле дека не се сомневаат оти причината за смрт би можела да биде кривично дело, велат од  Службата за односи со јавноста​ при Републичкото јавно обвинителство.
 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.11.2020 - 10:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега