Се породи во авион, а бебето доби најубав подарок

Патничка на 10.500 метри надморск височина се породи во авион- пишува во соопшението на авио компанијата.

20- годишната индијкла се породила во авион и на свет донела здраво машко бебе кое како подарок доби доживото бесплатно патување во оваа авио компанија.

Жената се породила во Боинг 737 кој пренесувал 162 лица од Саудиска Арабија до Керали, Индија.

Поради настанот, авионот го промениц правецот на движење и слетал во Мумбаи, од каде што е мајката и бебето пренесени во болница.

Авиокомпанијата Џет Ервејс наведе дека ова е прв ваков случај и затоа компанијата на бебето му додели доживотно бесплатно патување со нивната компанија.

 

 

 

 

19.06.2017 - 13:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа