Се подарува оваа куќа - постои само еден услов да ја добиете

На страницата „Халоогласи“ е објавен интересн оглас од сопственик на парцела од 14 хектари и куќа од 68 метри квадратни во Брестовик, Гроцка, кој одлучил некому да му ги поари, но постои еден услов.

Имено, идниот сопственик треба да го плати имотот од 7000 евра, а куќата ќе ја добие на подарок.

Куќата има тераса, спроведена струја и три соби, па е идеална за оние кои овде би доаѓале за викенд или би ја користеле за садење на овошје и зеленчук.

Куќата се наоѓа на оддалеченост од центарот на Белград околу 35 километри.

 

 

 

19.06.2017 - 12:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа