Се ожени Џастин Бибер

Идолот на милиони тинејџери, Џастин Бибер и на неговата вереница Хејли Болдвин го кажаа судбоносното „да“.

Тие се венчале во четвртокот, само два месеци, откако Џастин и предложи брак на Хејли.

Нивната веридба беше изненадување како за фановите, така и за нивните семејства.

 

Тие беа во врска, но се разделија во 2016 година, по што многу брзо двајцата продолжија со нови романтични односи. Од пролетва тие се повторно заедно и се вљубени и многу среќни.

Интересното е дека дури и по нивната разделба во 2016 година, Џастин отворено изјавуваше дека сѐ уште ја сака Хејли.

– Не сакам да брзам и да започнам нешто ново. Што ако Хејли сепак е девојката со која ќе се оженам еден ден? Не сакам да бидам со друга и еден ден ќе морам да се справам со тоа. Таквите работи тешко се преживуваат – изјави во една прилика Џастин.

Извори блиски до познатиот пејач изјавија дека тој секогаш имал силни чувства кон Хејли и дека и двајцата се познаваат многу добро, па нивната свадба всушност не е непромислен каприц.

Џастин и Хејли наскоро ќе имаат и црковна свадба, најавија истите извори за „Пипл“.

Хејли наводно не сака голема и помпезна свадба, но има многу романтични замисли за настанот.

– Сакам насекаде да висат светилки. Би било многу убаво, ако се случи во шумата, ја пренесува „Пипл“ нејзината изјава.

 

 

 

16.09.2018 - 11:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега