Се огласи Заев: Зборот „педер" го употребив како карактерна особина

Зборот „педер" го употребив како карактерна особина, а не да означам сексуална припадност. Ова го вели премиерот Зоран Зев по скандалозната изјава денеска дека педер нема да му ја сруши Владата.

- „ЛГТБТИ заедницата ја има мојата голема почит. Затоа, пред да го употребам зборот „педер“ упатив извинување. Тој збор го употребив за да дадам карактерна особина, а не да означам сексуална припадност. Извинување за ЛГТБТИ луѓето. Ќе се борам за нивните права, како и досега“, напиша Заев вечерва на Твитер.

По неговата изјава следеа лавина коментари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.08.2019 - 21:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега