Се огласи Заев: Се што поминавме не беше лесно но го направивме за иднината

 

Премиерот Зоран Заев се огласи на Фејсбук и објави видео за членството во НАТО.

- Во нашата земја многу генерации напорно работеа на остварувањето на оваа наша историска цел и достигнување. Процесите што ги поминавме не беа лесни, но беа исклучително важни за иднината на нашата земја. Нашето членство во НАТО дополнително ќе придонесе за стабилноста и безбедноста во Југоисточна Европа и ќе биде инструмент за креирањето на нова, позитивна слика за регионот, напиша Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.03.2019 - 10:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега