Се огласи Трамп после систематскиот преглед: Моето здравје е одлично

Американскиот претседател Доналд Трамп по првата фаза од годинешниот систематски преглед синоќа објави дека неговото здравје е „многу добро“.

– Се е многу добро -одлично! Ќе го завршам прегледот следната година – напиша Трамп на Твитер по прегледот .

Трамп се сретнал и со лекарите од болницата и им се заблагодарил за грижата за американските војници.

Познато е дека американскиот претседател не се воздржува од хамбургерите и оти не сака да вежба, па во 2017 година доби вишок килограми.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.11.2019 - 11:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега