Се огласи сопругот на Беквалац: Ја потурнав за да не ме удри, а таа падна и се повреди

 
 
Сорпугот на Наташа Беквалац, некогашниот спортист и ИТ ескперт Лука Лазукиќ, пуштен е да се брани од слобода бидејќи обвинителстово не му одредило мерка за притвор. 
 
Откако и нанесе повреди на својата сопруга Наташа Беквалац, тој на сослушувањето изјавил: 
 
- дојдов  од град и легнав да спијам. Во некој момент Наташа ми нашла некои пораки од три девојки. Почна да ја фаќа хистерија и ми се нафрли. Ја потурнав за да не ме удри. Во тој момент таа падна, изјавил Лука. 
 
Тој моментално се наоѓа во станот на своите родители во Нов Белград, каде пред велзот на зградата е паркиран неговиот автомобил. Тој не сакал да излезе од станот, а неговиот татко не бил расположен за коментар пред камерите. 
 

 

 

16.04.2018 - 08:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега