Се огласи Пендаровски: Северна Македонија исправена пред историска шанса

Претседателот Стево Пендаровски се огласи на социјалната мрежа Фејсбук.

- Република Северна Македонија е исправена пред историска шанса да се потврди како партнер и рамноправен дел од најзначајните сојузи во светот – Европската унија и НАТО. Овој процес бара посветеност и одговорен пристап од страна на сите политички чинители, напиша тој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.05.2019 - 19:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега