Се огласи и тренерот на ПСЖ: „Ова беше неизвесен натпревар“

 

ПСЖ влезе со улога на благ фаворит во дуелот против Вардар, но мина идентично како и Барселона, па мултилионскиот состав на „светците“ остана без европска круна.

-Пред се честитки за Вардар. Ова беше неизвесен натпревар, голема борба, очигледно беше дека двата тима многу ја посакуваат победата. Пресудно беше второто полувреме во кое направивме премногу грешки и со тоа му овозможивме на противникот да стигне до тримфот – изјави тренерот Нока Сердарушиќ.

 

 

 

04.06.2017 - 22:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа