Се огласи д-р Кон: Немаме време за уверување, носете маски

Членот на Кризниот штаб и епидемиологот Предраг Кон ги предупреди денеска граѓаните на Србија дека ова е последниот момент да почнат да ги почитуваат мерките, додека не дошло до големи ширење на вирусот.

„Немаме време за уверување. Носете маски!“, напиша Кон на Фејсбук.

Вчера Кризниот штаб на Србија соопшти дека регистрирани се уште 341 новозаразени во земјата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.10.2020 - 08:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега