Се огласи агентот на Ериксен: Кристијан сака ги бодри играчите против Белгија

Кристијан Ериксен се рехабилитира по шокантните случувања на теренот на „Паркен“ стадионот, а неговиот агент вели дека данскиот репрезентативец е во добра состојба, но ќе биде мора да биде многу трпелив поради деталите прегледи кои мора да ги помине периодов.

– Сакаме да знаеме што му се случи, а и тој самиот инсистира на тоа. Лекарите прават детални испитувања за кои е потребно време, – изјавил Мартин Шотс, агентот на Ериксен.

– Утринава зборував со Кристијан, тој се чувствува одлично, беше расположен и за шегување.

– Истовремено е среќен поради љубовта која ја добива од сите страни, половина свет ни се јави, сите се загрижени, а тој е посебно трогнат од реакциите на луѓето и фановите околу неговиот клуб Интер.

 

– Во моментов со него се сопругата и неговите родители, но во секој случај тој сака да ги бодри соиграчите од репрезентацијата на дуелот со Белгија,- изјавил Шотс.

14.06.2021 - 23:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега