Се намалува бројот на заразени во Австрија, Владата размислува да ги олабави мерките

Во Австрија досега позитивни на коронавирус се 11.506 луѓе, а починаа 186 лица.

Бидејќи бројот на нови инфекции на дневно ниво падна за 3,8 отсто, австриската влада размислува да ги олабави рестриктивните мерки преку кои се бори против ширење на коронавирусот.

Во просек, 51 отсто од инфицираните се мажи, а 49 проценти се жени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.04.2020 - 22:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега