Се најавува силно невреме - држете се подалеку од овие нешта дома кога грми

Се најавува ново невреме попладнево и во текот на наредните денови.

Врнежите и грмежите ќе бидат се почести и локално ќе бидат значително поројни проследени со засилен ветер, силни електрични празнења и појава на град.

При невреме и грмотевици на отворено никогаш не се засолнувајте под дрво. Ако сте дома, потребно е да се држите подалеку од електирчните уреди и штекери, бидејќи громот се пренесува и низ инсталација.

Изгасете ги уредите и мобилниот.

 

 

 

23.07.2018 - 18:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега