Се кршеле гранки и дрва од невремето - снег целосно го парализирал сообраќајот

Првите врнежи снег за оваа есен го парализираа функционирањето на надземниот транспорт во Њујорк.

Влажниот снег и и силните налети на ветар кршеа гранки од дрва кои го отежнаа сообраќајот, јавија локалните медиуми.

Полицијата им препорача на луѓето да не излегуваат и да ги избегнуваат патиштата.

Поради лошото време, автобусите тешко стигнувале до централната автобуска станица на Мехнетн, што предизвикало голема гужва на станицата.

Доцнеле и вонградските возови, а на мостот „Џорџ Вашингтон“ дошло до верижен судар во кој учествувале неколку автомобили.

 

 

 

16.11.2018 - 08:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега