Се јаде само 3 дена и прави чуда - поради овој рецепт манекенките имаат рамен стомак

Овој рецепт за оброк се јаде само три дена, но чини вистинско чудо на стомакот одвнатре и однадвор. Трикот е о тоа што оваа витаминска салата ги чисти масните наслаги и останатите отпади од цревата па исчезнува и надуеноста.

Состојки:

- зелка

- цвекло

- морков

- лимонов сок

- маслиново масло

Изрендајте ги зелката, морковот и цвеклото во размер 3:1:1. Додадете малку зачини по ваша желба, па измешајте го зеленчукот, исцедете ја течоста, па прелијте ја салатата со сокот од лимон. На крајот додадете неколку капки маслиново масло.

Јадете ја секоја вечер барем три часа пред спиење, минимум три дена и ќе забележите резултати.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.07.2019 - 22:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа