Се излизга земјиште, повлече трактор - Тешка несреќа во Македонија има повреден

Во 11.30 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на некатегоризиран пат од правец на селото Зрновци кон браната „Зрновска река“, поточно кај местото викано „Бузовачки дол“, атар на село Зрновци, поради лизгање на земјиште од патот дошло до превртување на трактор со приколка, управуван од 38-годишниот Ѓ.С. од селото.

Ѓ.С. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Кочани, но поради сериозноста на повредите бил префрлен во Клиничката болница во Штип.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кочани.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2019 - 10:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега