Се читаат пораки од телефонот на Јанкулоска: Пушти ми го Чавков како логистика во Струмица

На денешното судско рочиште за случајот „Титаник“ се читаат СМС пораки од телефонот на екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска кои се пратени за време на локалните избори во 2013 година, пренесе Фокус.

Васил Пишев, кој беше кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ, за Струмица и пишува на Јанкулоска, а бара како логистика да му се испрати и Чавков.

- „Прати ми го како логистика и Мите Чавков во Струмица“.Јанкулоска му враќа: „Баш сега сакав да му вртам на Мите Чавков. Во Струмица мора да ги смачкаме“, пишува Јанкулоска.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2018 - 10:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега