СДСМ утре „ќе пресече“ за предвремени избори

Владејачката партија СДСМ за утре попладне закажала состанок на Извршниот одбор, објави Плусинфо.

Состанок се најавува веќе подолг период и од него се очекува конечно да биде познато дали власта ќе ја прифати фрлената ракавица на ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни избори напролет заедно со претседателските.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 18:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега