СДСМ: Сите ја осудуваат изјавата на Мицкоски и несоодветните споредби за 27 април, само Силјановска го брани

Јавноста, граѓаните, амбасадите на пријателските држави на Република Северна Македонија ја осудуваат изјавата на Христијан Мицкоски за судскиот процес против обвинетите за насилствата од 27 април и неговите несоодветни спореди, Нирнбершкиот процес и слични, велат од СДСМ.

Од партијата велат дека за сето време нема никаква реакција од Гордана Силјановска за таквите изјави на Мицкоски со што само таа го брани.

„Дали Силјановска како кандидатка на Мицкоски, го поддржува и го дели неговиот став за процесот за насилствата од 27 април?“ прашуваат од СДСМ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2019 - 12:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега