СДСМ: Пред вториот круг се гледа дека на Мицкоски не му оди во партијата па побрза да свикува состаноци на ЦК

По првиот изборен круг и победата на Стево Пендаровски со освоени повеќе гласови од Гордана Сиљановска, се гледа дека на Мицкоски не му оди, велат од СДСМ.

„Два дена Мицкоски и неговата кандидатка Сиљановска бегаат од граѓаните, ги нема ниту на теренот, ниту на некој митинг, трибина.  Додека кандидатот за претседател Стево Пендаровски секојдневно е со граѓаните, на средби и трибини, масовно поддржани од граѓаните.

Дека Мицкоски има проблем да се оправда кај своите, говори и денешната седница на Централниот комитет.

Резултатот од првиот круг покажа дека повеќето граѓани се за напредок, за членство во ЕУ и НАТО, сигурна иднина, инвестиции, раст и развој, за концептот на Стево Пендаровски.

Исто така, водството на Пендаровски и загубените 130 илјади гласови на ВМРО-ДПМНЕ од последните претседателски избори покажува дека граѓаните не сакаат враќање назад, враќање на режим, уназадување, мрак, не го прифаќаат концептот на Сиљановска.

Бадијала сонува Мицкоски, амнестија за криминалот на Груевски и враќање на режимот, тој сон нема да стане јаве.

Предноста на Пендаровски и волјата на мнозинството граѓани за напредок се потврда за победа на концепот за напредок во вториот круг со многу поголема разлика.

Нема назад. Само напред. Заедно напред“ велат од СДСМ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 23:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега